Pavlovské vrchy, Perná, Mikulovsko

Přijeďte na Jížní Moravu

Mikulov


Mikulov

Město jako centrum Mikulovské vinařské oblasti pod Pálavou s barokním zámkem, řadou měšťanských domů a cenným souborem židovských památek. Navštivte muzeum vinařství s obřím sudem, nad městem svatý kopeček s křížovou cestou a kaplí sv. Šebestiána.

 

Lednicko-valtický areál


Krajinný celek o rozloze 283,09 km2 v okrese Břeclav. V prosinci 1996 byl zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Tato oblast na pomezí Moravy a Dolních Rakous byla v průběhu 18. a 19. století knížecím rodem Lichtenštejnů zformována do podoby jakéhosi přírodního parku.

 

Pasohlávky


Obec na břehu Novomlýnských nádrží pod Pálavou je vyhledávaným rekreačním střediskem. V létě se můžete koupat v přehradě i pobřežních jezerech, celý rok pak v aquaparku Aqualand Moravia. Známá je i archeologická lokalita se zbytky římského tábora a opuštěný kostel na ostrově uprostřed jezera.

 

Nové mlýny


Kaskáda tří vodních nádrží pod Pálavou. Mušovská nádrž s letoviskem Pasohlávky je centrum rekreace a vodních sportů. Věstonická nádrž slouží jako přírodní rezervace.

Pavlovské vrchy


Sirotčí hrádek

Pavlovské vrchy, nebo také "Pálava" to je chráněná krajinná oblast a biosférická rezervace UNESCO, mohutné vápencové bradlo s četnými druhy teplomilných rostlin a živočichů. Naučná stezka středověkých hradů, vynikající poloha pro pěstování vinné révy.

Pavlovské vrchy

Dolní Věstonice


Archeologické naleziště s doklady nejstaršího osídlení jižní Moravy, muzejní expozice s modelem pravěkého sídliště. Poblíž odkryto slovanské hradiště z 10.-12. století. Světoznámý nález sošky Věstonické Venuše.


 


Jižní Morava

Cyklistika, vodní sporty, pěší výlety, historie...

 


Penzion u Formanů

Penzion U Formanů


Blanka Formanová, tel: 725 566 992
www.perna-penzion.cz
email: info@perna-penzion.cz

Penzion u Formanů

Vinařství Forman


Josef Forman, tel: 606 346 657
Martin Forman, tel:724 279 656
www.vinarstvi-forman.cz
email: info@vinarstvi-forman.cz